Bir ürünün, üretimden tüketiciye ulaşmasına kadar olan taşıma sürecinde doğru ısı derecesinde tutulmasını sağlamak ciddi ve hassas bir çalışmadır. Soğuk zincir taşımacılığı deneyimini Fast Food sektöründe elde eden FASDAT, ülkenin lider soğuk zincir taşıma firmalarındandır.

FASDAT, Kalite prosedürleri gereği yapmış olduğu dağıtımlarda kurallarını koyduğu prosesleri uygulamaktadır. FASDAT, özellikle yaz ayları döneminde, donuk, soğuk, kuru ürünlerin taşıma sırasında bozulmasını önleyerek, günlük tüketilen gıda ürünlerini en sağlıklı şekilde ulaştırılmasını sağlamaktadır.

FASDAT, müşterilerinin ürünlerini, tüketiciye bozulmadan ve en sağlıklı şekilde ulaştırabilmek için, kendi yönetiminde olan Türkiye’nin en geniş araç filolu soğuk zincir lojistik sistemlerinden birini verimli şekilde yürütmektedir.

FASDAT, Türkiye’nin 6 Büyük ilinde bulunan lojistik merkezlerinden, 81 İl ve İlçelere toplam 7689 noktaya, FASDAT Özmal araçların yanı sıra, Sözleşmeli tedarikçi altyapısı ile Komple ve Parsiyel Dağıtım hizmetlerini, 267 Adet Frigo Filo araç ile sunmaktadır. Gıda sektöründeki müşterilerine farklı sıcaklık aralıklarına uygun olarak FRC, ADR VE GDP sertifikalı Araçlar ile gerçekleştirmektedir.

Araçlarda bulunan, araç takip sistemi ile konum, sıcaklık, akaryakıt ve hız bilgilerinin takip edildiği araçların izlenebilirliği de sağlanabilmektedir. Gıda güvenliği kapsamında araç içi kamera, data logger, araç içi perde, hidrolik asansör ve transpalet ile donatılmış dağıtım araçlarının dezenfeksiyonu düzenli aralıklarla yapılmakta olup, belirlenmiş periyodlarda, çekici – treyler ve soğutucu ünite bakımları da yapılmaktadır.

FASDAT, bilgi sistemleri altyapısı sayesinde, gerçekleştirdiği dağıtım modellerinde etkin çözümler geliştirir. Bünyesinde geliştirilen lojistik süreçlerini planlayıp izlemeye imkân tanıyan yazılım programı sayesinde, tüm lokasyonlardan çıkış yapılacak araç hareket rut planları yapılmakta, seferler oluşturulmakta ve raporlanabilmektedir.

Türkiye dışında ayrıca KKTC, Makedonya, Gürcistan’a komple ve parsiyel nakliye hizmetine ve Ek olarak KKTC ‘de Dağıtım ve depolama hizmeti de verilmektedir.